Přednášky na téma ETIKETA, KOMUNIKACE a FINANČNÍ GRAMOTNOST

Příchod jara jsme v pondělí 21. března 2022 „oslavili“ přednáškami na téma Etiketa a komunikace s lektorem Petrem Lavickým.

V souladu s mottem pana Lavického, že „správné chování nám otevírá dveře vždy a všude“ si studenti prvních ročníků oboru Obchodní akademie připomněli pravidla zdravení, představování se, správného oblékání v závislosti na typu příležitosti, stolničení apod.

Studenti druhých ročníků potom zkoumali významy gest, postojů, výrazů – zkrátka objevovali skrytá tajemství „řeči těla“.

Třetí přednáška byla určena pro žáky 3. ročníku cukrářského a kuchařského oboru. V rámci tématu finanční gramotnost se zaměřili na základní finanční pojmy jako například hotovost, složenka, dluh, úrok. Snažili se porozumět rozdílům mezi hrubou a čistou mzdou, různým formám daní a pojištění. Byli varováni před riziky, která s sebou přinášejí úvěry a jejich nesplácení.

Děkujeme panu Lavickému za spoustu názorných příkladů a užitečných rad z praxe.

Mgr. Dana Tomášová
výchovný poradce