Přednáška o holokaustu

Ve čtvrtek 21. února proběhla již tradiční přednáška o holokaustu a osudech Židů za 2. světové války. Paní Vavříková přiblížila studentům druhých ročníků dějiny židovského národa a vývoj antisemitismu, a to i s přihlédnutím k moderní době.

Po té vyprávěla paní doktorka Vidláková o osudu své rodiny. Jen shodou šťastných náhod přežili oba rodiče a ona sama koncentrační tábor v Terezíně. Zásluhou tatínka, který v táboře pracoval jako truhlář, se rodina vyhnula transportu smrti do Osvětimi. Podrobně přibližovala všechna úskalí i světlé chvilky táborového života. Svoji přednášku doplňovaly obě dámy zajímavými fotografiemi. V závěru apelovaly na studenty, aby si hlídali svobodu a nikdy nedopustili něco podobného.

Mgr. Milan Ryjáček