Pořad ke stému výročí republiky

Karolína Křenová, Kateřina Midlochová, Nikol Šťastná, Aneta Škopová a Lucie Vomočilová si připravily program ke stému výročí vzniku republiky pro své spolužáky ze druhých ročníků ( 26. října a 6. listopadu 2018) . Pomocí prezentací a krátkých přednášek představily významné osobnosti první domácího i zahraničního odboje 1914- 1918: T. G. Masaryka, E Beneše a Aloise Rašína. Připomněli jsme si základní fakta z jejich pohnutého života a jejich podíl na vzniku republiky i s přesahem do poválečného období. Aneta a Lucie vše doplnily o osudy našich legií v Rusku, Francii a Itálii. Viděli jsme i krátký dokument ze série Slavné dny shrnující uvedená fakta. Celá akce měla příjemnou atmosféru a vešla se do jedné vyučovací hodiny.

Děkuji studentkám za dobře odvedenou práci. Vystoupily před větším počtem lidí , což není jednoduché.

Mgr. Milan Ryjáček