Polsko zase jinak

Poslední zářijový den jsme se společně CR2 a CR3 vydali na závěrečný studijní výjezd roku 2020. Krátce před osmou hodinou ranní jsme vyjížděli si prohlédnout oblast, která je sice v Polsku, ale spojena s českou minulostí několik století – historické město Klodzko v Dolním Slezsku.

Naším prvním cílem byla dominanta města – Kladská pevnost. Více než 10 století stará pevnost uprostřed města přitahuje příslušníky mnoha národů. Nejznámější dobyvatel byl sám Napoleon, který se snažil více než 3 měsíce získat tuto pevnost. Nyní již víme, že úspěšně.

Průvodce nám během dvouhodinové prohlídky přiblížil historii, zajímavosti a svým profesionálním způsobem zaujal čtyři desítky návštěvníků. Viděli jsme děla, kasematy, bašty, podzemní schodiště, kde se také natáčel populární film Čtyři z tanku a pes. Odměnou byla úžasná vyhlídka na město i pohoří Sudet.

Po obědě jsme si odpočinuli procházkou v Minieurolanu a mohli jsme být  u více než 40 evropských památek během pár hodin. Velmi populární turistickou atrakci blízko už zmíněného města doplňují krásné a udržované květinové zahrady, které lákají a umocňují prožitek výjimečného místa.

Děkujeme paní Mgr. Veronice Rýznarové a  destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko za přínosný výlet pro naše studenty plný praktických ukázek cestovního ruchu v našem okolí.

Kolektiv CR2 a CR3

Třídy CR a CR3 v Kladské pevnosti

Třídy CR a CR3 v Kladské pevnosti

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě