Pasíčka a Nové Hrady – výlet domova mládeže

Píše se den 29. září roku 2021, kdy choceňský intr vyrazil za krásnou a pohodovou výpravou po Pardubickém kraji.
Ti, kteří o tuto událost měli zájem, se sešli kolem třinácté hodiny před budovou intru a společně se rozjeli vstříc naší cestě a dobrodružství. Cesta byla krátká a příjemná. V pozadí hrálo několik písní a všichni si užívali krásy kraje, které nám naše země dává.
Jako první zastávku jsme měli záchrannou stanici Pasíčka v Boru u Skutče. Už to vypadalo, že nás ani dovnitř nepustí, jak to působilo osaměle a opuštěně – tedy kromě jednoho divokého prasete a emu, kteří tam ťapkali v ohradě. Tak jsme započali čekání a prozatímní prozkoumávání okolí. Někteří se fotili v dřevěné konstrukci dinosaura, další hledali vydry v jedné z expozic – můžeme prozradit, že nikdo žádné vydry nenašel. Byly tam i cedule se zajímavostmi, nebo prolézačky, které byly též námi využity.
Posléze konečně přišla ta chvíle, kdy se nám brány otevřely do prostor stanice a všichni nedočkavě přiběhli, aby si mohli vyslechnout výklad naší paní průvodkyně. Mohu s klidem na srdci říci, že zvířátka byla naprosto úchvatná a doufáme, že se jim i nadále bude dařit dobře. Bohužel paní byla velmi tichá a někteří si z prohlídky berou jenom památku na pohled zvířat.
To už jsme se hrnuli k autobusu, abychom se přesunuli o něco dále a prozkoumali zámek v Nových Hradech. Čekala nás prohlídka po vnitřních prostorách, kde jsme se dozvěděli něco o historii a spoustu uměleckých směrech. Jednu skupinu provázela i naše studentka cestovního ruchu, Lucie Pravcová.
Po celé procházce zámkem, jsme se sešli v hlavním slavnostním sále, kde nám majitel zámku, pan Kučera, pověděl spoustu svých osobních informací ze života, financování a prodal nám i mnoho motivačních slov.
Bohužel když jsme vyšli z vnitřních prostor zámku, přepadlo nás sychravé počasí, kvůli kterému jsme započali rychlý nástup do autobusu a odjeli zpátky na intr.
Za všechny si myslíme, že jsme si výlet užili a těšíme se, až znovu někam vyrazíme a prozkoumáme další části Česka.
Eva Teplá

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě