Otevřená škola pokračuje i v novém roce…

CHKO Orlické hory, srdeční záležitost všech Choceňáků, byla další přednáška Otevřené školy, na které jsme se sešli 18. ledna 2023.

Přednášejícím byl Ing. David Rešl, vedoucí správy CHKO Orlické hory, tedy na slovo vzatý odborník dané lokality.

Připomněl nám zvláštnosti flóry a fauny našeho oblíbeného pohoří. Dozvěděli jsme se nová data o výskytu vlka v Orlických horách a Krkonoších. Zajímavosti o populaci bobrů, žab, zmije obecné a dalších. Zajímavé bylo vyprávění, jak se bledule „dostala“ do znaku CHKO Orlické hory a vyprávění o zajímavých biotopech Orlických hor.

Místnost praskala ve švech a zasvěcené dotazy jen pršely. Bylo vidět, že všem přítomným není osud oblasti lhostejný. Pan Rešl s velkou trpělivostí odpovídal na hojné dotazy. Měl ale radost ze znalostí přítomných a celkově i z jejich zájmu o přírodu. Myslím, že byli všichni spokojeni a získali zase trochu jiný pohled na problematiku ochrany nám milých oblastí.

Mgr. Václava Půlpánová
Mgr. Hana Martinková