Okresní kolo SŠ ve volejbale dívek

Ve sportovní hale SOŠ a SOU Lanškroun se 13. února uskutečnilo okresní kolo ve volejbale dívek. Tradiční účastníky z Gymnázií Lanškroun a Česká Třebová doplnila SPŠ stavební z Vysokého Mýta a dívky naší školy.

Jediný společný trénink bohužel nenavštívily (mimo Pavlíny Rafailové) pozvané dívky z budovy na náměstí a tak jsme se poznávali až na hřišti.

Bohužel první ze tří našich zápasů jsme museli odehrát proti favoritkám celého turnaje, dívkám z České Třebové a trvalo celý set, než jsme se začali prosazovat (17:25). Druhý set jsme již v koncovce zvládli (25:23) a také v tie-breaku rozhodujícího setu hraného do 15 bodů jsme začali výborně. Bohužel jasné vedení 8:2 jsme neudrželi a set se opět dostal do dramatické koncovky, kde jsme po dvou našich mečbolech nakonec podlehli 17:19…

Další dva zápasy již děvčata zvládla – s Gymnáziem Lanškroun 2:1 a se SPŠ Vysoké Mýto 2:0.

Celkově druhé místo je po dlouhé absenci v tomto sportovním odvětví jistě úspěchem, ale nejtěsnější možná prohra v prvním zápase, a tím nepostup na krajské kolo, mrzí…

Děvčatům je ale třeba poděkovat za kvalitní a bojovné výkony.

Reprezentovaly: Elen Baklíková, Lucie Vavrečková, Nikola Rybová, Lucie Diblíková, Kristýna Šípalová, Adéla Kajzrlíková, Nela Pelinková, Pavlína Rafailová, Tereza Kubová a Zuzana Haraštová.