Ohlédnutí za Mezinárodním dnem průvodců 24. února 2018

V rámci Mezinárodního dne průvodců zorganizovala naše škola již třetí ročník prohlídek.

Cílem akce bylo nabídnout široké veřejnosti profesionálně vedené prohlídky po vlastním městě a doplnit si tak svoje vědomosti.

Připravili jsme dvě prohlídkové trasy „Po stopách Kinských“. Zde si mohli návštěvníci mj. prohlédnout zámeckou kapli, která patří k nejkrásnějším stopám rodu Kinských v Chocni.

Nezapomněli jsme ani na malé návštěvníky, pro které byla připravená trasa „Z pohádky do pohádky“, kde na stanovištích děti plnily různé úkoly.

V budově školy byl pro návštěvníky připraven doprovodný program v podobě divadelního představení O skřítku Pelinovi, jehož autorkou je naše žákyně 3. ročníku, oboru vzdělání Cestovní ruch, Lucie Dušková, která si ho i sama režírovala. Za zmínku stojí také hudební vystoupení žáků naší školy pod vedením paní učitelky Mgr. Jitky Šedové. Dále si zde návštěvníci mohli prohlédnout výstavu obrazů oblastního malíře a našeho kolegy Davida Chadimy. Návštěvníci si také zkoušeli malovat na hedvábí, seznámili se s tvorbou paličkované krajky, výrobou šperků, patchworku, příp. si zakoupili ručně vyráběná mýdla z Mýdlotéky U Tří lilií.

Občerstvení pro nás zajistili žáci oboru vzdělání Kuchař a Cukrář a kavárna PAPU KAFÉ.

I přes velký mráz si dospěláckou trasu prošlo 70 návštěvníků a dětskou trasu 50 návštěvníků. Akce se vydařila a již nyní přemýšlíme, v jakém duchu uspořádáme další ročník.

Všem návštěvníkům děkujeme za účast.

Mgr. Petra Zavřelová
zástupce ředitele