Ohlédnutí za Mezinárodním dnem průvodců 23. února 2019

V rámci Mezinárodního dne průvodců zorganizovala naše škola již čtvrtý ročník prohlídek.

Cílem akce bylo nabídnout široké veřejnosti profesionálně vedené prohlídky po vlastním městě a doplnit si tak svoje vědomosti.

Připravili jsme dvě prohlídkové trasy „Choceňské prvorepublikové vily – jaké byly?“ Jedná se o soubor špičkové architektury koncentrované na poměrně malé ploše. Jejím autorem je převážně Čeněk Mužík, výborný architekt, ale v rámci ČR neprávem zapomenutý.

Nezapomněli jsme ani na malé návštěvníky, pro které byla připravená trasa „Pojďte s námi do pohádky“, kde na stanovištích děti plnily různé úkoly.

V prostorách školy na náměstí jsme měli malý koncert, divadelní představení pro děti „O třech prasátkách, aneb Jak si stavěla vilu“, dílničky a soutěže pro děti. Zpestřením akce byla výstava mandal L. Jílkové, výstava historických fotografií Chocně a jarmark s ukázkou tvorby.
Občerstvení pro nás zajistili žáci oboru vzdělání Kuchař- číšník a Cukrář.

Dospěláckou trasu prošlo 140 návštěvníků a dětskou trasu 70 návštěvníků. Akce se vydařila a již nyní přemýšlíme, v jakém duchu uspořádáme další ročník.

Všem návštěvníkům děkujeme za účast.

Mgr. Petra Zavřelová
zástupce ředitele