Ohlédnutí za Mezinárodním dnem průvodců 22. února 2020

V rámci Mezinárodního dne průvodců zorganizovala Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu Choceň ve spolupráci s Asociací průvodců ČR a městem Choceň již 5. ročník Mezinárodního dne průvodců v Chocni.

Cílem akce bylo nabídnout široké veřejnosti profesionálně vedené prohlídky po vlastním městě. Lidé si mohli doplnit informace o významných podnicích, které se rozvíjely a vznikaly v 19. a na počátku 20. století. Překvapením pro mnohé byla jistě i návštěva textilky firmy Filogroup. (Dříve závod E. Robitscheka )

Připravili jsme tři prohlídkové trasy: „Choceň průmyslová aneb Trochu páry o století páry až po….“,

pro malé návštěvníky byla připravena trasa „Máme rádi pohádky“, kde na stanovištích plnily děti různé úkoly, a na větší děti pak čekala trasa s názvem „Malá průmyslová špionáž“.

V prostorách školy na Tyršově náměstí jsme měli malý koncert, divadelní představení pro děti „O třech přadlenách, aneb Jak se líná Lidka naučila, jak se přede nitka“ a dílničky a soutěže pro děti. Zpestřením akce byla výstava obrazů paní Marty Hakové, malý jarmark a výstava historických fotografií „průmyslové“ Chocně doplněná výkladem ředitele muzea Mgr. Michala Hofmana.

Občerstvení pro nás zajistili žáci oboru vzdělání Kuchař-číšník a Cukrář.

Prohlídku pro dospělé si prošlo si 160 hostů z Chocně i vzdálenějších končin a dětské trasy 75 návštěvníků. Akce se vydařila a již nyní přemýšlíme, v jakém duchu uspořádáme další ročník.

I v letošním roce převzal záštitu nad Mezinárodním dnem průvodců radní za Pardubický kraj pan René Živný.

Všem hostům děkujeme za návštěvu.

Mgr. Petra Zavřelová
zástupce ředitele