Ohlédnutí za Mezinárodním dnem průvodců 18. února 2023

V rámci Mezinárodního dne průvodců zorganizovala naše škola již sedmý ročník.

Cílem akce bylo nabídnout široké veřejnosti profesionálně vedené prohlídky po vlastním městě a doplnit si tak svoje vědomosti.

Připravili jsme tři prohlídkové trasy „Církevní památky Chocně“, které byly určené pro dospělé účastníky.

Nezapomněli jsme ani na malé návštěvníky, pro které byla připravená trasa „Cesta za pohádkovými poklady“, kde na stanovištích děti plnily různé úkoly. Z důvodu nepříznivého počasí se vše odehrávalo v budově školy. Větší děti si prošly trasu „Quest pro zvídavé děti“.

V prostorách školy jsme také měli malý koncert, divadelní představení pro děti „Perníková chaloupka“, dílničky a soutěže pro děti a jarmark s ukázkou tvorby.
Zpestřením akce byla výstava fotografií s církevními památkami, které jsme nestihli navštívit, z důvodu delší docházkové vzdálenosti. S těmito památkami nás seznámil pan Mgr. Michal Hofman, ředitel muzea.
Občerstvení pro nás zajistili žáci oboru vzdělání Kuchař-číšník a Cukrář.

Dospěláckou trasu prošlo 120 návštěvníků a dětskou trasu 30 návštěvníků. Akce se vydařila a již nyní přemýšlíme, v jakém duchu uspořádáme další ročník.

Všem návštěvníkům děkujeme za účast.

Mgr. Petra Zavřelová
zástupce ředitele