Ohlédnutí za Mezinárodním dnem průvodců 17.02.2024

V rámci Mezinárodního dne průvodců zorganizovala naše škola 17. února 2024 již osmý ročník.

Cílem akce bylo nabídnout široké veřejnosti profesionálně vedené prohlídky po Chocni doplněné o  zajímavé informace.

Připravili jsme prohlídkovou trasu „Choceň v proměnách času“, která byla určena dospělým. Věnovala se zaniklým částem města např. Podskalí.

Nezapomněli jsme ani na malé návštěvníky, pro které byla připravena trasa „Pojďte s námi po městečku, projdeme se pamětí,“ kde na stanovištích děti plnily různé úkoly.

V prostorách školy na náměstí jsme také měli malý koncert, dále divadelní představení pro děti „Velký dračí propadák“ a jarmark s ukázkou tvorby.

Zpestřením akce byla výstava fotografií starých hospod, restaurací a hotelů, z nichž část již zanikla. S těmito památkami  nás seznámil pan Mgr. Michal Hofman, ředitel muzea.

Občerstvení pro nás zajistili  žáci oboru vzdělání Kuchař-číšník a Cukrář.

Dospěláckou trasu prošlo 130 návštěvníků a dětskou trasu 20 návštěvníků. Akce se vydařila a již nyní přemýšlíme, v jakém duchu uspořádáme další ročník.

Všem návštěvníkům děkujeme za účast.

Mgr. Petra Zavřelová
zástupce ředitele