Ohlédnutí za 25. Mistrovstvím ČR v grafických předmětech

Ve dnech 25.–26. května 2017 proběhlo na Obchodní akademii a Střední odborné škole cestovního ruchu Choceň vůbec poprvé v historii Mistrovství ČR v grafických předmětech. Nominaci z krajských soutěží přijalo celkem 60 soutěžících z celé republiky. S nimi přijelo 31 pedagogů, jako jejich doprovod.
Soutěžilo se ve 4 disciplínách – Psaní na klávesnici (10min opis textu z papírové předlohy), Korektura textu (oprava již napsaného textu podle zadaných korektur), Wordprocessing (úprava a zpracování textu dle pokynů) a Záznam mluveného slova (opis z diktátu).

Na celý průběh soutěže dohlížel za hlavního pořadatele – Národní ústav vzdělávání, Státní těsnopisný ústav – Mgr. Vít Valeš a za Interinfo ČR Jaroslav Zaviačič a Ing. Helena Zaviačičová.

Při slavnostním zahájení v Orlickém muzeu přivítal přítomné ředitel školy Mgr. Jaroslav Studnička, za Pardubický kraj, Odbor školství je pozdravil jeho vedoucí Mgr. Martin Kiss. Město Choceň zastupoval starosta Miroslav Kučera a Státní těsnopisný ústav Mgr. Vít Valeš.

Pro účastníky soutěže byl po oba dny připraven zajímavý doprovodný program – ve čtvrtek odpoledne si prohlédli zámek v Litomyšli a v pátek absolvovali komentovanou prohlídku Chocně. Po oba dny měli možnost navštívit výstavu Čeští veteráni z 2. sv. války.

První tři místa v každé kategorii byla odměněna diplomy, poháry a cenou.

Soutěž podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR; Pardubický kraj; Město Choceň; Choceňská mlékárna; Iveco Vysoké Mýto; Konzum, obchodní družstvo; Hewlett-Packard, BOKI. Sponzorům děkujeme!

Věříme, že se všem soutěžícím i jejich doprovodu u nás líbilo a budou mít na Choceň hezké vzpomínky.

Ing. Stanislava Dostálová