Navštívil nás europoslanec Tomáš Zdechovský

V České republice vládne především u starší generace poměrně silný euroskepticismus a předsudky vůči institucím Evropské unie. Naši studenti měli možnost poznat europoslance za stranu KDU-ČSL Mgr. Tomáše Zdechovského, který tento pohled vyvrací.

Je to člověk širokého rozhledu a vzdělání, ale působil skromně a pokorně jako „obyčejný člověk z masa a kostí“. Neostýchal se odpovídat i na otázky týkající se jeho rodiny a mimopracovních aktivit.

Představil nám svůj nabitý pracovní itinerář zahrnující třeba diplomatické mise na Maledivy či Kubu. Trpělivě vysvětloval fungování evropských institucí nebo kolik poslanců mají jednotlivé členské země. Evropskou unii přirovnal k rodině, ve které jsou problémy, ale stojí za to je řešit.

Zaznamenal jsem u studentů, O4A, O4B a VS4, pouze kladné odezvy.

Mgr. Milan Ryjáček