Návštěva divadla

Dne 11. dubna 2017 naše škola zavítala do divadla v Pardubicích. Všichni jsme byli natěšeni na nové zážitky a hlavně na to, že strávíme den mimo školu.

Bohužel nám počasí nevyšlo podle našich představ a hlavně dámy v krátkých sukních musely trpět. Pro žáky zvyklé na divadlo v Hradci Králové byla příjemná změna v tom, že budova je historického rázu. Není divu, když základní kámen byl položen skoro přesně před sto lety.

Abychom nezapomněli na samotné představení s názvem Bílá nemoc od Karla Čapka z roku 1937. Představení je v podstatě varování před hrozbami války.Celý tento fiktivní svět sužuje tzv. bílá nemoc a nikdo nemůže přijít na to, jak tuto nemoc vyléčit. Až doktor Galén vynalezne lék, který na nemoc působí. Ostatně podrobný děj si můžete najít na stránkách Východočeského divadla. Je třeba to za celou třídu shrnout.

Hru všichni hodnotíme kladně. Jediné, co se nelíbilo skoro nikomu ze zúčastněných, byly kulisy z jiných her, které se povalovaly po stranách jeviště a mírně rušily představení. Jinak byla hra perfektně zpracovaná a velké díky patří hercům za skvělé výkony.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na náš doprovod v podobě Mgr. Zdeňky Bekové a Mgr. Magdaleny Horníčkové, kterým patří největší díky.

třídy O1A a O1B