Naše futsalistky obsadily celkové 5.-6. místo v České republice!

KONFERENČNÍ FINÁLE – VÝCHOD

Ve středu 21. 3. 2018 se konalo v Rousínově konferenční finále ve futsalu dívek, kam naše škola vypravila autobus. Pan učitel Motl byl tak hodný a vzal celou naší třídu O1A a pár dalších fanoušků s sebou. Protože jsme na místě museli být v 9h, odjíždělo se už v 6:30. Cestu jsme si krátili zpěvem, spánkem nebo jídlem, a holky, co hrály futsal, s panem učitelem Motlem probíraly „válečnou strategii“. Na benzínové pumpě jsme si pak udělali malou přestávku na občerstvení.

První zápas v 9:00 hrála SOŠ G Staré Město proti SŠ služeb a podnikání Ostrava-Poruba. Loňský obhájce titulu středních škol v ČR Staré Město jasně zvítězilo 13:1. V 9:40 byla řada na nás – OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň proti OA, SZŠ a SOŠs Jihlava. Fandili jsme jako o život
a naše holky získaly po bezbrankové remíze 0:0 bod. V 10:20 nastoupilo družstvo SŠ služeb
a podnikání Ostrava-Poruba proti OA, SZŠ a SOŠs Jihlava, tento zápas skončil vítězstvím Ostravy-Poruby 7:3.

V 11:00 začal náš nejtěžší zápas proti favorizovanému týmu SOŠ G Staré Město. Po statečném boji na hřišti a urputném fandění na tribuně, skončil zápas nejnižší porážkou s tímto soupeřem v poměru 8:0. Bohužel hned poté nás čekal i poslední zápas a zároveň boj o druhé postupové místo proti SŠ služeb a podnikání Ostrava-Poruba. Povzbuzovali jsme, co jsme mohli, ale bohužel předchozí zápas vzal našim holkám hodně sil, v konečné fázi totiž mohlo rozhodovat i skóre. Ostrava dala šťastné dva góly a do konce poločasu přidala ještě jeden. Holky to však „nezabalily“ a Jana Plivová vstřelila náš první gól. To děvčata ještě více povzbudilo a dokonce se nám podařilo snížit i na 2:3. Více jsme však i přes dobré příležitosti už nestihli. V posledním zápase tohoto turnaje nastoupila v 12:30 OA, SZŠ a SOŠs Jihlava proti SOŠ G Staré Město. Porážka Jihlavy 0:10 nás právě i díky lepšímu skóre posunula na 3. místo v turnaji a v konečném zúčtování tak i na 5.–6. místo v České republice.

Děvčata sice nepostoupila, ale za jejich výkon jsme na ně všichni moc pyšní a šťastní za tak krásné umístění i zážitky.

Gratulujeme a děkujeme především těmto děvčatům: Barboře Maršíkové (VS2), nejlepší brankářce turnaje, která svým výkonem dokonce zaujala i trenéra ženské futsalové reprezentace, Martině Baťové, (VS1), Simoně Petružálkové (VS1), Denise Holmanové (CR1), Zuzaně Gregarové (O1A), Janě Plivové (O2A), Marii Krejsové (O2A), Tereze Vaňkové (VS3), Kristýně Hendrychové (VS4) a Lucii Částkové (O4A).

Michaela Hermanová, zástupce třídy O1A
Mgr. Pavel Motl, vedoucí družstva