Mistrovství České republiky ve zpracování textu online

Ve dnech od 15. do 26. března 2021 probíhalo krajské kolo Mistrovství ČR ve zpracování textu online. Soutěžící absolvovali tři disciplíny – minutovky, desetiminutový opis s penalizací 50 v ČJ a pětiminutový opis s penalizací 25 v AJ. Naši školu reprezentovali Ema Balogová (O2A), Adam Legerski (O2A), Filip Bláha (O3B), Tomáš Dvořáček (O3B) a Eliška Jánová (O3B). Pro postup do finále bylo kritériem alespoň 325 čistých úhozů za minutu v desetiminutovém opisu, což splnil Tomáš Dvořáček (349 čistých úhozů), Ema Balogová (329 čistých úhozů) a Adam Legerski (325 čistých úhozů).
Celostátní kolo proběhlo 7. dubna 2021 prostřednictvím MS Teams a studenti byli rozděleni do virtuálních místností s pedagogickým dozorem, celkem se zúčastnilo 42 středoškoláků. Naši reprezentanti soutěžili ve všech třech disciplínách. Tomáš Dvořáček se umístil na 10. místě v minutovkách (448 čistých úhozů), 20. místě v desetiminutovém opisu a 22. místě v pětiminutovém opisu, Ema Balogová se umístila na 38. místě v minutovkách (376 čistých úhozů), na 30. místě v desetiminutovém opisu a na 37. místě v pětiminutovém opisu, Adam Legerski se umístil na 39. místě v minutovkách (371 čistých úhozů), na 40. místě v desetiminutovém opisu a na 26. místě v pětiminutovém opisu.
Všem studentům děkuji za reprezentaci školy a moc gratuluji ke skvělým výsledkům 🙂