Ohlédnutí za Mezinárodním dnem průvodců 19. února 2022

V rámci Mezinárodního dne průvodců zorganizovala Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu Choceň ve spolupráci s Asociací průvodců ČR, městem Choceň a Pardubickým krajem již 6. ročník Mezinárodního dne průvodců v Chocni.

Cílem akce bylo nabídnout široké veřejnosti profesionálně vedené prohlídky po vlastním městě. Lidé si mohli doplnit informace o historii pomníků a památníků, které jsou v Chocni k vidění.

Připravili jsme tři prohlídkové trasy: „Pomníky a památníky, nejen pro pamětníky“, pro malé návštěvníky byla připravena trasa „Questík pro mrňousky“, kde na stanovištích plnily děti různé úkoly, a na větší děti pak čekala trasa s názvem „Choceň plná hádanek“.

V prostorách školy na Tyršově náměstí jsme měli malý koncert, divadelní představení pro děti „Červená karkulka“ a dílničky a soutěže pro děti. Zpestřením akce byla výstava obrazů paní Martiny Kissewetterové, malý jarmark a výstava fotografií.
Občerstvení pro nás zajistili žáci oboru vzdělání Kuchař-číšník a Cukrář.

Prohlídku pro dospělé si prošlo více jak 200 hostů z Chocně i vzdálenějších končin a dětské trasy navštívilo 75 hostů. Akce se vydařila a již nyní přemýšlíme, v jakém duchu uspořádáme další ročník.

I v letošním roce převzal záštitu nad Mezinárodním dnem průvodců radní za Pardubický kraj, pan Ing. Alexandr Krejčíř.
Všem hostům děkujeme za návštěvu.

Mgr. Petra Zavřelová
zástupce ředitele