Metodologický kurz v Dublinu

V rámci našeho programu Erasmus + projektu 2018-1-CZ01-KA101-046916 jsem se zúčastnila metodologického kurzu ve škole CES v Dublinu.

Po úvodním seznámení jsme se začali zabývat klíčovými aspekty metodologie jako například různými styly učení žáků a metodami výuky slovní zásoby a gramatiky. Dále jsme byli seznámeni s novými trendy v rozvoji receptivních řečových dovedností (poslechu a čtení) a produktivních řečových dovedností (mluvení a psaní) v souladu se zásadami komunikativní metody výuky cizích jazyků. Během odpolední výuky jsme se zaměřili na irskou historii, politiku, literaturu, kulturu a idiomatický jazyk.

V průběhu druhé týdne jsme postupně hovořili o aktivitách spojených s rozvojem fonetiky a fonologie a byly nám představeny hry, které lze využít při výuce anglického jazyka. V závěru kurzu jsme se zabývali blended learningem, autentickými materiály, plánováním výuky, naším vlastním jazykovým rozvojem a možností využití internetu a webových stránek ve výuce cizích jazyků.

Celý dvoutýdenní kurz se mi líbil a doufám, že získané poznatky mi pomohou k efektivnější výuce anglického jazyka na naší škole.

Mgr. Hana Nešpoříková