Máme Mladý talent Pardubického kraje 2018

V 12. ročníku Mladého talentu Pardubického kraje uspěla mezi 67 nominacemi i bývalá studentka Obchodní akademie a Střední odborné školy cestovního ruchu Choceň – Lucie Částková.

Lucka se již ve 3. ročníku (školní rok 2016/2017) zapojila do programu studentských firem (v rámci organizace JA Czech), se svým podnikatelským projektem získala ocenění za nejlepší studentskou firmu v ČR a reprezentovala naši republiku na mezinárodním finále v Bruselu. V témže školním roce vyhrála se stejným projektem i soutěž Social Innovation Relay za podnikatelský nápad s největším sociálním přínosem (také pod organizací JA Czech).

V předchozím školním roce svůj záměr dále rozvíjela a zvítězila v projektu Soutěž a podnikej (organizátorem je Nadační fond vzdělávání a podnikání) a získala tak studijní pobyt v Chicagu.

I po absolvování naší školy Lucie pokračuje ve své podnikatelské činnosti, v letošním roce vyhrála i v programu Social Innovation Award, který jí finančně pomůže s nastartováním kariéry.

A v čem vlastně spočívá její nápad? Ve spolupráci se spolužáky vytvořila dětskou stolní hru pro nevidomé, díky které se snaží světy nevidomých a zdravých dětí propojit. Více se lze dozvědět na webu www.coplay.cz

Mgr. Jaroslav Studnička