Letní semestr skončil!

Již třetím rokem na naší škole probíhá vzdělávání seniorů v rámci Virtuální univerzity třetího věku. Letní semestr ve školním roce 2021/2022 ukončilo v programu Klenoty barokního sochařství v českých zemích 14 studentů a v programu Rituály evropských královských rodů 10 studentů.

V tomto semestru dvě studentky splnily studijní podmínky pro promoční akt na České zemědělské univerzitě v Praze, Provozně ekonomické fakultě. Promoce se konala 12. května 2022 v aule ČZU.

Měla jsme velkou radost, protože se promoce za tři roky organizace fyzicky konala poprvé. Přestože v předcházejícím roce splnili studijní podmínky i jiní studenti, tak byli o promoci ochuzeni z důvodu Covidové pandemie. Promoce se konala pouze virtuálně.

O to větší radost měla paní Blanka Drtinová a Dagmar Stejskalová, že se mohly v Praze promoce zúčastnit. Atmosféra byla úžasná.

Všichni studenti zakončí semestr slavnostním předáváním Pamětních listů 22. června 2022 na novém zámku v Kostelci nad Orlicí. Uvedené společenské akce se zúčastní Mgr. Jaroslav Studnička, ředitel školy, Ing. Jan Ropek, starosta Chocně a pan František Kinský, majitel zámku. Součástí této slavností akce bude i prohlídka zámku, kdy provádět studenty bude sám pan František Kinský.

Studenti již mají vybrané nové zajímavé programy pro studium v zimním semestru 2022/2023.

Mgr. Hana Martinková
tutorka