Kurz všeobecného anglického jazyka v Dublinu

V rámci našeho projektu 2018-1-CZ01-KA101-046916 programu Erasmus + jsem měla možnost navštěvovat dvoutýdenní kurz všeobecného anglického jazyka v jazykové škole EC Dublin a rozvíjet svou komunikační kompetenci v anglickém jazyce.

První den kurzu jsem absolvovala rozřazovací test a byla jsem umístěna do skupiny studentů na úrovni pre-intermediate. Lekce byly zaměřeny na rozvoj řečových dovedností. V oblasti gramatiky jsme diskutovali o modálních slovesech, nepřímé řeči, časech, podmínkových větách a mnoha dalších tématech. Lektoři se také pravidelně zaměřovali na rozvoj fonetiky a fonologie a slovní zásoby, která se soustředila na slovíčka spojená s každodenním životem jako rezervace pokoje, řešení problémů v hotelu nebo ohlášení zločinu. V rámci zlepšování poslechový dovedností a čtení jsme pracovali s texty a nahrávkami, které se znovu týkaly každodenních životních situací. Velká část výuky byla věnována rozvoji produktivních řečových dovedností, především mluvení. Během celého kurzu jsme hovořili o celé řadě konverzačních témat jako např. omlouvání se, nakupování, nakupování v obchodě s oblečením, módě, telefonování, hledání ubytování, atd.

Díky našemu projektu jsem měla možnost vycestovat a zdokonalit se v anglickém jazyce. Věřím, že nabyté poznatky využiji při komunikaci s našimi budoucími zahraničními partnery.

Ing. Marie Michálková