Kurz „Restaurační moučníky“ pro žákyně CU3

Na naší škole probíhal ve dnech 18. a 19. ledna 2023 kurz příprav restauračních moučníků pod vedením víceprezidentky Asociace cukrářů a kuchařů ČR paní Pavlíny Berzsiové.

Kurzu se zúčastnily žákyně třetího ročníku oboru Cukrář. Byl pro ně cíleně vybrán, neboť žákyně čeká praktická závěrečná zkouška, kde mohou zkušenosti z kurzu využít.

Obsahem kurzu bylo žákyně seznámit se základním pojetím nevšedních kavárenských a restauračních moučníků, které odpovídají současným nejnovějším trendům a tvořit z různých surovin netradiční ozdoby nebo krémy a omáčky.

Kurz byl zakončen rautem, zhodnocením práce cukrářek a předáním osvědčení o absolvování kurzu. Žákyně byly spokojeny a hodnotí kurz jako přínosný.

Vladimíra Jandíková
učitelka odborného výcviku