Kurz Efektivní výuky pomocí digitálních technologií

Díky našemu Erasmus + projektu 2020-1-CZ01-KA101-077115 „S jazyky a online nástroji pomůžeme žákovskému rozvoji“ jsem měla možnost zúčastnit se kurzu efektivní výuky pomocí digitálních technologií ve škole InterEducation v Dublinu.

Celý kurz byl primárně zaměřen na rozvoj komunikačních kompetencí studentů v cizích jazycích pomocí informačních a komunikačních technologií. V průběhu našeho kurzu jsme se seznámili s různými webovými stránkami, nástroji a aplikacemi. Pracovali jsme s webovou a mobilní aplikací Padlet, Google Slides, dále s webovými stránkami Jamboard, Edpuzzle, Mentimeter, Wakelet, Flipgrid, Flipity, Socrative, Blooket, Gifcap a dalšími multimediálními nástroji. Také jsme tvořili kvízy  pomocí webových stránek Kahoot a Quizziz. V neposlední řadě jsme napsali vlastní knihu ve webové aplikaci Bookcreator a seznámili se s možností interaktivních obrázků a videí v aplikaci Screencastify.

Celý kurz byl velmi inspirativní. Věřím, že díky němu se nám podaří rozvíjet komunikační kompetenci našich studentů co možná nejefektivněji.

Mgr. Lukáš Chadima