Kurz Efektivní výuky pomocí digitálních technologií v Southamptonu

Díky našemu Erasmus + projektu 2018-1-CZ01-KA101-046916 „S ICT a jazyky nebojím se Evropy“ jsem měla možnost zúčastnit se kurzu efektivní výuky pomocí digitálních technologií ve škole Inter Education v Southamptonu.

Celý kurz byl primárně zaměřen na rozvoj kompetencí studentů pomocí informačních a komunikačních technologií. V první týdnu našeho kurzu jsme se seznámili s vyučující, povídali jsme si o důležitosti jednotlivých složek výuky a o změně výuky v novém století. Pracovali jsme s webovou a mobilní aplikací Padlet a jejími multimediálními nástroji. Dále jsme byli seznámeni s webovou službou Seesaw, rozebírali jsme Bloomovu kognitivní taxonomii a zkoumali, jak moc naše úkoly rozvijí jednotlivé schopnosti. Dále jsme tvořili vlastní knihu ve webové aplikaci Bookcreator a seznámili se s možností interaktivních obrázků a videí v aplikaci ThingLink, aplikacemi Quizziz a Kahoot! a zkusili jsme si namluvit vlastní podcast v aplikaci Anchor. Nakonec jsme se podívali na Google Slide.

Druhý týden jsme začali lekcí anglického jazyka pro pedagogické pracovníky. Dále jsme pokračovali efektivními výukovými metodami při používání digitálních technologií. Pokud se jedná o aplikace a nástroje, byly nám představeny Adobe Spark Video, MSQRD, iFunFace, Stop Motion Studio, animace v Seesaw, QR Code Generator. V závěru kurzu jsme si osvojili aplikace PicsArt animator, Vlogit, IMGplay, Bookcreator a webové nástroje Mentimetr, Wheel of Names a Is.gd.

Celý kurz vedený v anglickém jazyce pro mě byl velkou zkušeností.

Mgr. Markéta Marková