KP1  a její den plný objevů a zábavy

Ráno jsme odjeli autobusem do Žamberka. První zastávkou bylo Městské muzeum, kde jsme se seznámili s historií a kulturou našeho regionu.

Následovala prohlídka místní lékárny, kde jsme se dozvěděli o významu léčivých bylin a jejich využití v medicíně. Měli jsme možnost ochutnat bylinné sirupy

První činností byla  příprava základu čerstvého sýra.

Poté jsme navštívili místní pivovar, kde jsme se dozvěděli o procesu vaření piva a mohli jsme ochutnat různé druhy surovin. Bylo to velmi poučné a zábavné.

Po prohlídce pivovaru jsme se přesunuli do domku Prokopa Diviše. Zde jsme si připravili společný lehký oběd na kachlovém sporáku. Následovalo pečení placek v troubě kachlového sporáku. Připravili jsme žitnou kávu.

Prohlídka domku byla doplněna výkladem o Prokopu Divišovi a způsobu života a hospodaření na přelomu 19. a 20. století. Bylo to jako cesta zpět v čase. Pak jsme se věnovali stloukání másla.

Nakonec jsme se vrátili zpět do Městského muzea, kde jsme se věnovali dokončení výroby sýra. Příprava pokrmů a sýra bylo velmi zajímavé a přínosné pro náš obor.

Ing. Milena Dušková

 

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě