Konference Škola a podnikání po roce opět v Chocni aneb cíle zůstávají, mění se cesty a postupy

Hlavním bodem konference byl opět důraz na praktické vzdělávání, proti loňskému roku však došlo ke změně v tématech – zatímco loňský rok se pro studenty nesl v duchu „Jak být dobrým zaměstnancem, jak získat co nejlepší pozici na trhu práce“, letos by mottem mohlo být „Jak začít podnikat, jak zrealizovat svůj podnikatelský nápad.“

Této myšlence pak odpovídala volba témat a prezentujících – studenti mohli navštívit workshopy a přednášky pardubického i královéhradeckého start-upového centra, seznámit se soutěžními podnikatelskými projekty, nechat se inspirovat úspěšnými podnikateli nebo nahlédnout do alternativních přístupů v podobě sociálního podnikání.

A opět – jestliže pro učitele byl loňský ročník v duchu „Jak lépe učit“, tentokrát bychom mohli říci „Jak lépe vést“ – v současné době by učitel měl být žákovi spíše průvodcem ve světě informací. I proto jsme se mohli seznámit s metodami koučinku, s inovacemi ve vzdělávání i možnostmi, které mohou motivovat nejen žáky, ale i učitele.

Co však bylo nejdůležitější loni i letos? Fakt, že konference má být pouhým začátkem či impulsem pro další spolupráci a zlepšení ekonomického vzdělávání. Přesvědčit se můžete třeba na našem fB, na stránkách www.oa-chocen.cz, nebo rovnou použijme slogan letošní akce – Připojte se!