Kdo může proměnit české školství?

Ve čtvrtek 23. listopadu se v Chocni uskutečnila beseda se senátorem Janem Grulichem na téma „Kdo může proměnit české školství?“. Besedy se zúčastnili převážně rodiče, pedagogové a žáci školy.

Senátor Grulich ve svém úvodním vystoupení popsal svůj vztah ke školství a jako ředitel školy svoje zkušenosti z praxe.

Pan Grulich dále uvedl, že je třeba změnit přístup ke vzdělávání. „Školství by mělo být více zaměřeno na rozvoj dovedností a kompetencí žáků,“ řekl. „Měli bychom se také více zaměřit na individualizaci výuky a na podporu talentovaných žáků.“

V rámci besedy se senátor věnoval také otázkám, kdo může proměnit české školství. „Klíčem k úspěchu je spolupráce všech aktérů vzdělávání,“ řekl. „To znamená spolupráce vlády, politiků, pedagogů, rodičů a také samotných žáků.“

Dále uvedl, že je třeba zvýšit podporu učitelů. „Učitelé jsou nejdůležitějším faktorem kvality vzdělávání,“ zdůraznil. „Je proto třeba jim poskytnout kvalitní vzdělávání a také dostatečnou podporu.“

Beseda se senátorem Grulichem byla velmi inspirativní a dala účastníkům možnost zamyslet se nad budoucností českého školství.

Aktivně se besedy účastnili hosté. Diskuze byla inspirující. Zejména žáky zajímalo, jaké změny ve školství jsou plánovány a zároveň tlumočili svá přání změn ve vzdělávání.

Mgr. Hana Martinková
za organizátory Otevřené školy