Jsme mistry republiky ve štafetách požárního sportu a vicemistry v celkových výsledcích!

Ve čtvrtek 25. dubna nás čekal první závodní den na 4.ročníku Středoškolského mistrovství ČR v požárním sportu, které se konalo v areálu Střední průmyslové školy chemické Pardubicích, kam jsme jely za ženy reprezentovat naši školu.

První den naše družstvo čekaly dvě disciplíny, běh na 100m s překážkami a štafety. Na 100m s překážkami začínala mužská kategorie a my se mezitím mohly pečlivě rozcvičit. Když přišla řada na nás, tak jsme do toho daly všechno, co jsme mohly, protože každá setina hrála roli. Sčítalo se 6 nejlepších časů z týmu. Náš součet časů byl 124,22 vteřin. Nejlepší čas z týmu měla Majda Krejsová 19,40. V této disciplíně jsme i přes menší obavy, jak to dopadne jsme se umístili na skvělém 2. místě. Poté následovaly štafety 4×100. První štafeta ve složení Pája Sirová, Eliška Sýkorová, Andrea Horáková a Eva Drábková zaběhla štafetu v čase 83,92. Po odběhnutí prvních pokusů ostatních týmů přišel čas na opět na naši školu a také na druhou štafetu ve složení Adéla Peřinová, Barbora Prouzová, Michaela Kocúrová a Marie Krejsová. I přes malé zaváhání na 3. předávce se nám povedlo zaběhnout parádní čas 69,39. Pro nás to byl skvělý čas a už jsme mohly jen s dobrým pocitem doufat a čekat, jak to dopadne. Naše přání se splnila a naše štafeta byla jediná, která překonala 70 vteřinovou hranici. Tím pádem jsme se staly mistryněmi ČR v této disciplíně.

Po náročném prvním dni jsme byly vedoucím týmem v kategorii žen a na druhou školu z Poličky jsme měli náskok 3 bodů. Druhý den nás čekaly útoky. První pokus se nám nevydařil, měli jsme spoustu problémů od startování požární stříkačky, přes narážení, odpojené béčko od stroje až po vylétlou proudnici u levé proudařky a útok jsme dokončily v čase 1:42. Tím se naše naděje na vítězství pomalu rozplývaly, ale naději nám dával druhý pokus, kterým jsme naše postavení mohly vylepšit. Ostatní týmy nasadily v prvních pokusech požárního útoku vysokou laťku. Do druhého pokusu jsme s holkami šly s chladnou hlavou a s několika úpravami, jak pokus zaběhneme. Pokus se nám vydařil a my se radovali z času 37:03. Protože jsme měly na všechny disciplíny nevýhodné startovní číslo 1, už jsme jen čekaly, jestli nás nějaký tým překoná. V útoku jsme skončily na 5. místě a tím jsme se o jediný bod posunuly v celkovém pořadí na 2. místo! I tak jsme ze závodů odjížděli jako vicemistryně středoškolského MČR! Opravdu to pro nás byl neuvěřitelný úspěch a zážitek. Tímto umístěním jsme si také odvezli postup na Akademické MČR do Ostravy, kam postupují 3 nejlepší týmy z obou kategorií a kde se utkáme s reprezentačními týmy jednotlivých vysokých škol z ČR i ze zahraničí.
Děkujeme panu učiteli Bekovi, že do toho šel s námi, pomáhal nám, i když se dá říct, že to pro něj bylo úplně něco nového.

Michaela Kocúrová, CR3

Poděkování
Musím konstatovat, že mě osobně všechna děvčata velice příjemně překvapila svojí samostatností, bojovností a nezměrným zaujetím nejen v samotných závodech, ale i v tréninzích a přípravě, které jsem měl možnost sledovat. Škoda jen, že tři dny před závody onemocněla základní členka družstva, Karolína Šulcová, která ale výborné výkony svých kamarádek jistě sledovala na FireTV. Záznam na: https://www.firetv.cz/iv-stredoskolske-mistrovstvi-cr-v-pozarnim-sportu2019/.
Gratuluji všem děvčatům a přeji hodně úspěchů v boji s reprezentačními družstvy našich i zahraničních vysokých škol 2. a 3. května v Ostravě, kam společně cestujeme.

Mgr.Tomáš Bek

Další fotky na: https://hasici-kuncice.rajce.idnes.cz/Stredoskolske_MCR_v_pozarnim_sportu_Pardubice