Intenzivní jazykový kurz anglického jazyka v Dublinu

Díky našemu Erasmus + projektu 2018-1-CZ01-KA101-046916 jsem měla možnost navštěvovat dvoutýdenní kurz všeobecného anglického jazyka v jazykové škole EC Dublin a rozvíjet svou komunikační kompetenci v anglickém jazyce.

Po úvodním testování jsem byla zařazena do skupiny studentů na úrovni intermediate. Výuka byla zaměřena na fonetiku a fonologii, gramatiku (modální slovesa, časy, podmínkové věty), slovní zásobu (cestování, nakupování, bydlení a restaurace a mnoho dalších témat) a rozvoj řečových dovedností. V rámci budování receptivních řečových dovedností jsme pracovali s místním denním tiskem a poslouchali jsme rádio. Odpolední výuka byla převážně zaměřena na rozvoj psaní (emaily a zprávy) a především na mluvení. Veškerá konverzace probíhala ve dvojicích či menších skupinkách a byla zaměřena na témata týkající se každodenní konverzace (rozhovory týkající se rezervace ubytování, cestování, nakupování, atd.)

Kromě výuky v klasickém prostředí školní třídy jsem měla možnost procvičovat anglický jazyk v dublinských restauracích, obchodech a muzeích a pří rozhovorech se studenty z celého světa. Díky programu Erasmus+ jsem poznala nejenom irskou kulturu, ale také zvyklosti lidí z celého světa. Věřím, že nabyté poznatky využiji při komunikaci s našimi budoucími zahraničními partnery.

Ing. Markéta Drahošová