Intenzivní jazykový kurz anglického jazyka v Dublinu 2

Díky projektu Erasmus + 2020-1-CZ01-KA101-077115 „S jazyky a online nástroji pomůžeme žákovskému rozvoji“ jsem měl možnost navštěvovat dvoutýdenní kurz všeobecného anglického jazyka v jazykové škole Emerald Cultural Institute – Dublin.

Na základě tří testů, dvou písemných a jednoho mluveného, jsem byl zařazen do skupiny Pre-Intermediate. Výuka byla rozdělena na dvě části: Na dopolední gramatiku s učitelem Paulem Brennanem – zaměřenou na časy, pravidelná slovesa, modální slovesa, předložky, ustálená spojení, správnou tvorbu vět a otázek… a odpolední konverzační blok s lektorem Paulem O´Brienem se zaměřením na obohacování slovní zásoby, synonyma, seznamování se s irskou kulturou, symboly, historii, zvyky a celkově na procvičování gramatiky v praxi. Během intenzivních konverzačních bloků jsem také poznával i své spolužáky a jejich země, kulturu, zázemí, důvody pobytu v Irsku. Přicestovali z Panamy, Chile, Brazílie a Japonska, tedy, pro našince, z exotických zemí. Samozřejmě že jsem jim představil i svou zemi a důvody pobytu. Byl to zajímavý pocit, když jsem si uvědomil, že jsem ve skupině jediný Evropan.

Díky našemu projektu se mi otevřely mnohé obzory. Myslím, že díky intenzivnímu kurzu už nemám ostych při konverzaci v angličtině. Uvědomil jsem si také celkem jasně, že nelze v angličtině přemýšlet skrze českou gramatiku. Volný čas jsem věnoval prohlídce místních pamětihodností, muzeí i přírody, což jistě mohu využít při výuce. Poznatky v anglickém jazyce využiji při komunikaci s možnými budoucími zahraničními partnery nebo při dalších podobných projektech.

Milan Ryjáček