„In den Spuren des Deutschen oder das Deutschlernen lohnt sich –

– Ve stopách němčiny aneb učit němčinu se vyplatí“

diesmal „Das tapfere Schneiderlein“ in Pardubitz („O statečném krejčíkovi“ v Pardubicích)

„Hallo,
ich bin Andrea und möchte euch allen etwas erzählen. Ich habe ein Märchen gespielt.“
Ahoj,
jsem Andrea a chtěla bych vám všem něco vyprávět. Hrála jsem v pohádce.

Ptáte se, v jaké? V pohádce „O statečném krejčíkovi“, kterou jako každý rok předvedlo divadlo Galli Mitmachtheater v Pardubicích Divadle 29. A protože toto divadlo je známé tím, že vybírá i herce z publika, vybrali si mě do role malého vzrůstem, ale jinak velmi statečného krejčíka, který dokázal zabít jednou ranou sedm much (naučila jsem „Sieben auf einem Streich.“), přemoci obry („böse Riesen“)i zápasit s jednorožcem a divočákem („Einhorn und Wildschwein“). Navíc jsem byla velmi chytrý krejčík, který měl vždy dobrou náladu. To vše přesvědčilo pana krále, který mi dal princeznu za ženu.

Tedy ve čtvrtek 11.10.2018, kdy se představení hrálo, jsem si i s některými dalšími spolužáky mohla ověřit, že naše znalosti němčiny nejsou zase tak špatné, a že i hraním se hodně naučíme.

Andrea Horáková
žákyně třídy CR3