HRADECKÁ JUNIORKA 2017

Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní zkoušky, Hradec Králové pořádala dne 9. června 2017 již 22. ročník soutěže v psaní na klávesnici – HRADECKOU JUNIORKU.

V každé kategorii (1. ročníky středních škol a 2. ročníky středních škol) se mohli z jedné školy zúčastnit maximálně tři soutěžící. Studenti opisovali jeden text po dobu deseti minut. Penalizace u prvních ročníků byla 10 tr. bodů a u druhých ročníků 50 tr. bodů za chybu, limit maximálně 0,50 % chyb.

Z naší školy se soutěže zúčastnilo pět studentů oboru Obchodní akademie – Hegrová Klára ze třídy O1A, Soukupová Nikola ze třídy O1B, Vilček Miroslav, Skalický Martin a Krása Pavel – všichni tři ze třídy O2A.

V konkurenci obchodních akademií převážně Královehradeckého kraje (Jičín, Náchod, Kostelec, Hradec Králové, Trutnov) dokázal Miroslav Vilček vybojovat 3. místo v kategorii 2. ročníků.

Děkuji soutěžícím za velmi dobrou reprezentaci školy a těším se na další spolupráci.

Ing. Stanislava Dostálová