Hola Praha volá!!

V pátek 7. dubna 2017 se naše třída VS1 vydala vlakem do Prahy, kde navštívila Úřad vlády, sídlo Senátu České republiky a Neviditelnou výstavu. Exkurze byla zaměřena na probíranou látku v odborných předmětech právo a veřejná správa.

V 9:00 hodin nás čekala přednáška na téma: „Co je to vláda“. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací od pracovníka ze Sekce kabinetu předsedy vlády. Seminář probíhal v tiskovém středisku Úřadu vlády a my jsme se mohli vyfotit u stolku s mikrofonem, nebo před „tabulí“ s logem Úřadu vlády, přesně tam, kde vždy stojí členové vlády při televizních rozhovorech.

Po skončení odborné přednášky jsme se vydali směrem k Valdštejnskému paláci, kde sídlí Senát Parlamentu ČR, kde jsme opět prošli přísnou kontrolou osobní i batohů. Měli jsme možnost projít si část Valdštejnského paláce a nahlédnout do hlavní jednací síně Konírny, kterou jsme do té doby viděli jen v televizi. Po skončení prohlídky jsme měli možnost se podívat do Trčkovy galerie, kde jsou vystaveny dary Senátu od různých zemí a dary, které Senát dává na zahraničních cestách. Pro nevlídnost počasí jsme pouze nahlédli do Valdštejnských zahrad.

Následoval hodinový rozchod, který jsme strávili každý po svém a poté se vydali na Karlovo náměstí, kde jsme měli možnost se zúčastnit interaktivní Neviditelné výstavy. Cílem bylo poznat, jaké je to žít v absolutní tmě a vyzkoušet si různé pomůcky a hry pro nevidomé. Výstava byla skvělým zakončením dne, a i když nás provázelo nepříznivé počasí, všem se nám první odborná exkurze líbila.

Adéla Mihulková
žákyně VS1