Gastro Hradec 2019

Ve čtvrtek 28. března 2019 se Hradec Králové již po 24. stal místem setkání všech milovníků moderní a tradiční gastronomie. V kongresovém centru ALDIS začaly soutěže kuchařského a cukrářského umění GASTRO HRADEC – Vitana Cup 2019.

Žáci učebních oborů Kuchař – číšník, Cukrář a Prodavač vyrazili autobusem na tuto podívanou a i zároveň podpořit soutěžící spolužáky v několika disciplínách. V kategorii „Velikonoční nádivka“ soutěžil Filip Horníček, ze třídy KU2.

V kategorii „Velikonoční mazanec“ soutěžila Veronika Bauerová a Hanka Kulhánková, obě ze třídy CP3. Mazance obou děvčat se umístily v bronzovém pásmu.

Dále na výstavě bylo možno se zapojit do soutěže o nejlepší svíčkovou omáčku. Veřejnosti byly nabídnuty degustační vzorky všech soutěžících a každý pak mohl dát té své „lahodné“ omáčce hlasovací žeton. Omáčku za naší školu uvařila a nás i reprezentovala z KU2 Simona Bělohlávková. Naše omáčka se umístila na 4. místě.

Děkujeme všem zúčastněným!

Ing. Marie Michálková