Exkurze O1A do planetária

Žáci třídy O1A oboru Daně a finance („sportovci se školili v první pomoci“) v pátek 12. dubna 2019 navštívili hradecké planetárium s hvězdárnou.

V moderním digitálním kruhovém planetáriu jsme se nechali „unášet“ po našem kosmickém okolí, dalekohledem ve hvězdářské observatoři jsme si prohlédli naši nejbližší hvězdu – Slunce, ze střechy observatoře jsme se pokochali krásným výhledem na okolí hvězdárny a při zpáteční cestě jsme prošli i část Planetární stezky – modelu Sluneční soustavy v přírodě, kde 1 metr odpovídá 1 milionu kilometrů ve skutečnosti.

Nutno říci, že naše exkurze byla skvěle načasovaná, neboť ve čtvrtek 11. dubna byla zveřejněna historicky první, unikátní fotografie černé díry a nadšení místních astronomů neznalo mezí… 

žáci O1A