Exkurze KU3 v jídelním voze vlakové soupravy

V úterý 25. února 2020 žáci třídy KU3 pod vedením paní učitelek odborného výcviku nastoupili do vlaku společnosti ČD RAILJET a absolvovali zajímavou exkurzi z České Třebové do Prahy v jídelním voze vlakové soupravy, která jezdí z Prahy do Grazu přes Vídeň a zpět.

Posádka JLV, a.s. Praha na spojích ČD obsazuje pozice stevarda, který obsluhuje cestující v bistro voze, jídelním voze a voze business třídy.

Žáci se seznámili s přípravou a regenerováním pokrmů v zázemí bistro vozu, s přípravou a servírováním teplých nápojů, servírováním studených nápojů včetně čepování piva, s obsluhou a sběrem objednávek v bistru, v 1. třídě a business třídě a s dodržováním bezpečnosti stevarda, to vše za provozu vlaku.

Všechny překvapilo vybavení bistro vozu, kde je nejen konvektomat, mikrovlnná trouba, kávovar, ale také myčka!
Exkurze to byla určitě zajímavá a žákům přinesla důležité informace, které využijí u závěrečných zkoušek. Dále jim byla nabídnuta další spolupráce formou brigády, nebo na hlavní pracovní poměr.

P. Šedová, Z. Janďourková