Ze života školy - detail události

Exkurze do „Matičky měst“

Dne 22. ledna 2018 se naše třída VS2 vydala v čele s paní učitelkou Martinkovou a Pavlíčkovou do našeho hlavního města.

První zastávkou třídní exkurze byla Staroměstská radnice, kde nás paní průvodkyně seznámila nejen s její historií, ale podívali jsme se také do podzemí této historické budovy.

Po vyčerpávající prohlídce jsme se odebrali do Obecního domu na výstavu šatů proslulé módní návrhářky Blanky Matragi. Tato výstava, která nese název „Timeless“, se nám líbila z celého dne nejvíce. Paní průvodkyně nám představila šaty, které světová návrhářka Blanka Matragi šije, ale také vysvětlila jejich význam. Svůj výklad prokládala několika zajímavostmi, které to celé podtrhly a výstavu nám zpestřily.

Byli bychom bývali déle na této prohlídce, ale po hodině jsme se museli přesunout do České národní banky, která sídlí hned naproti Obecnímu domu. Zde nám na úvod paní průvodkyně pustila 2 animované prezentace, ve kterých jsme se mimo jiné dozvěděli o historii názvu banky nebo také třeba něco málo o inflaci. Po projekci, která snad všechny uspala, jsme si prohlédli expozici ČNB. Cílem bylo seznámit se s historií peněz a měnového vývoje českých zemí. Na závěr jsme si mohli sáhnout na zlatou cihlu nebo si zasoutěžit o drobné výhry.

Unavení a zároveň nabití informacemi jsme odjížděli z Prahy ve 4 hodiny odpoledne.

Exkurze v Praze se nám vydařila a tímto bychom chtěli poděkovat paním učitelkám za zajímavě sestavený program.

za třídu VS2 Simona Petruželková

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě