Exkurze do Absintherie a hotelu U Prince

V úterý 21. ledna 2020 třída KU3 měla možnost navštívit v Praze bar Absintherie a hotel U Prince. V 10 hodin na nás čekal šéf baru u Orloje a odtud jsme se vydali do zeleného mikrosvěta, ve kterém můžete obdivovat i muzeální kousky a současně ochutnávat absint z Francie, Švýcarska, ČR a dalších zemí – je zde skutečný světový výběr.

Viděli jsme opravdu staré originály absintů i sbírku originálních absintových lžic. Pan Kořínek nám pověděl o složení, výrobě a zajímavostech tohoto nápoje. Namíchal nám i pár drinků a předvedl přípravu servisu absintu. Dovolil žákům jít i za bar a vše si prohlédnout.

Strávili jsme zde pěkné dopoledne a ve 13 hodin na nás čekala návštěva hotelu U Prince, přímo naproti pražskému Orloji. Pochází z 12. století, pokoje jsou jedinečné, vybavené luxusním nábytkem a dýchne na vás historie Staré Prahy. Dominantou je terasa, kde máte výhled na Prahu jako na dlani. Je zde i otevřená kuchyň, celoroční provoz. Raritou je i bar, který patří mezi 10 TOP barů ve světě. Viděli jsme i salonky pro různé příležitosti a měli možnost nahlédnout i do kuchyně.

Vyprávění managera podniku bylo velmi zajímavé a zodpověděl nám všechny dotazy. Odpoledne zde velmi rychle uběhlo a my museli přidat do kroku, abychom stihli vlak. Žáci se vraceli plni zážitků, zajímavostí a hodnotili tuto exkurzi na výbornou. Velký dík patří panu Tretterovi, který nám tuto návštěvu umožnil.

Dušková Milena