Exkurze a návštěva ZOO

Ve čtvrtek 18. dubna 2024 navštívili žáci třídy CU2 oboru „Cukrář“ výrobnu hořických trubiček v Miletíně. Prostředí firmy „Pravé hořické trubičky s. r. o.“ bylo moderní a příjemné, paní průvodkyně nás seznámila se současností výroby, ale i s historií tohoto produktu. Zaujalo nás, že původ toho výrobku je úzce spjat s Napoleonem.  Vojevůdcův kuchař byl raněn a se zbytky armády se pohyboval v okolí Hořic, kde se jemu i ostatním dostalo vlídného přijetí. Aby se odvděčil své opatrovnici, svěřil jí tajemství Napoleonovy oblíbené pochoutky. Ona toho využila a brzy začala trubičky vlastnoručně vyrábět.

Žáci také mohli nahlédnout do výrobny a smotat si vlastní trubičku. Nechyběla bohatá ochutnávka
a také velký výběr těchto sladkostí, které bylo možné v podnikové prodejně nakoupit.

Poté jsme odjeli do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Zde jsme strávili celé odpoledne. Žáci si prohlédli celou řadu zajímavých a ohrožených zvířat i rostlin. Bonusem celé akce bylo focení se známými herci seriálu ZOO. Celá akce se vydařila, pro žáky byla velmi přínosná a zajímavá.

Ing. Hana Michalcová
třídní učitelka