Erasmus+ 2019 EC London

Díky našemu Erasmus + projektu 2018-1-CZ01-KA101-046916 jsem měla možnost navštěvovat dvoutýdenní kurz Obchodní angličtiny v jazykové škole EC London.

Po úvodním seznámení jsem se v pondělí odpoledne, jako nová studentka, zařadila do třídy, která byla japonsko-kojesko-tchaj-wansko-švýcarsko-německo-brazilsko-česká. 

Jednotlivé vyučovací hodiny se prioritně zaměřovaly na komunikativní přístup ve výuce anglického jazyka.

První týden jsme se zabývali tématy Kritéria hodnocení výkonu společnosti/podniku, projektu/úkolu a zaměstnanců a Branding/Marketingová podpora zboží/značky. Jak skrze kreativní koncept podporovat produkt/zboží/identitu značky. Mluvili jsme také o způsobech propagace a e-marketingu.

Druhý týden jsme se v pondělí odpoledne seznámili s novými spolužáky, někteří nás naopak v pátek opustili. V této škole není jeden týden stejný, je to neustálá rotace studentů. Druhý týden jsme pokračovali v Podpoře obchodní značky, zaměřili jsme se také na možnosti rozšiřování obchodní značky, e-marketing, konkurenční prostředí a cenotvorbu. Naším tématem byly také Udržitelné zdroje a udržitelné investování.

Průběžně jsme prohlubovali naše receptivní řečové dovednosti prací s denním tiskem a poslechem. Často jsme pracovali ve dvojicích, trojicích či malých skupinách, což, vzhledem k opravdu mezinárodní účasti, mne obohatilo nejen jazykově, ale také socio-kulturně. Rozvíjení komunikační kompetence je to, co bych ráda podporovala a rozvíjela u našich žáků.

Celý dvoutýdenní kurz se mi líbil a velmi ráda budu získané znalosti a zkušenosti předává dál.

Lenka Pavlíčková, M.A.