Dvě zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová medaile na Gastru Hradec 2024

Ve čtvrtek 18. dubna 2024 se Hradec Králové již po 26. stal místem setkání všech milovníků moderní a tradiční gastronomie. Tentokrát na Městském stadionu v Hradci Králové začaly soutěže kuchařského a cukrářského umění GASTRO HRADEC Culinary Cup 2024.

Žáci učebních oborů Kuchař – číšník, Cukrář a Prodavač vyrazili autobusem na tuto podívanou a i zároveň podpořit soutěžící spolužáky v několika disciplínách:

V kategorii „Live carving pro začátečníky“ soutěžila Simona Skalická (třída CU1) ve vyřezávání růží a umístila se ve stříbrném pásmu.

V kategorii „Volné téma: Smetana 200 – Hudba pod taktovkou ostří“ soutěžila také Simona Skalická a tentokrát získala 1. místo.

V kategorii „Live carving – sprint“ soutěžila Simona Skalická na čas, kdy v časovém limitu 30 minut vyřezala motivy do manga a opět se umístila na 1. místě.

Dále na výstavě bylo možno se zapojit do soutěže o nejlepší bramborovou polévku. Veřejnosti byly nabídnuty degustační vzorky všech soutěžících a každý pak mohl dát té své „nejlepší“ polévce hlasovací žeton. Polévku za naši školu uvařil a nás i reprezentoval z KU2 Ondřej Kynčl. Naše polévka se umístila na 3. místě.

Děkujeme a gratulujeme oběma soutěžícím!

Ing. Marie Michálková