Druhé ročníky oboru Obchodní akademie skládaly státní zkoušky ze zpracování textu

V pátek 10. května 34 studentů tříd O2A a O2B skládalo státní zkoušku ze zpracování textu.

Zkouška představuje půlhodinový opis textu, který je třeba upravit podle korektorských značek včetně doplňování gramatických jevů. Hodnotí se rychlost a  přesnost opisu.

V době stále přibývajícího využívání AI bude tado disciplína nabývat na významu, protože znalost editace textu bude nutností.

Zkušební komisař Jonáš Vala studentům sdělil předběžné výsledky – uspělo 28 studentů. Blahopřejeme 🙂 Studenti, kterým se zkouška nepovedla, budou mít možnost ji složit za rok.

U všech zúčastěných studentů oceňujeme především ochotu udělat něco nad rámec svých povinností. Obzvlášť pochválit si zaslouží studenti se zaměřením ekonomika sportu 🙂

Ing. Ilona Loučková