Dostali jsme Osvědčení!

Dne 24. ledna 2017 se konalo slavnostní předávání Osvědčení ze vzdělávacího programu pro průběžné vzdělávání úředníků územně samosprávných celků „Jak poskytovat informace a data?“.

Uvedeného vzdělávacího kurzu se mohli zúčastnit žáci třetího a čtvrtého ročníku oboru vzdělání Veřejnosprávní činnost. V říjnu 2016 byla žákům dána možnost se zaregistrovat do e-learningového kurzu, který organizuje Otevřená společnost (www.otevrenaspolecnost.cz). Kurz měl dva předměty: Poskytování informací dle zákona č. 106/1999 Sb. a Praktický návod pro zveřejňování otevřených dat.

Osvědčení žákům předával velice sympatický manažer programu Právo na informace Mgr. Adam Rut, který také krátce zdůraznil ve své prezentaci záměr této neziskové organizace, a zástupkyně ředitele Mgr. Petra Zavřelová.

Celkem se zúčastnilo 11 žáků ze čtvrtého ročníku (50 %) a 16 žáků ze třetího ročníků (57 %).

Děkuji všem žákům, kteří byli ochotni věnovat svůj volný čas dalšímu vzdělávání a současně dobře reprezentovat školu.

Mgr. Hana Martinková
učitelka odborných předmětů