Domov mládeže v Dětském domově Holice

Ve středu 6. října 2021 jsme se vydali do Dětského domova Holice na menší exkurzi. Přijeli jsme trochu dříve, a tak nám nejprve zástupkyně ředitele Dětského domova Dana Kvasničková sdělila pár základních informací o chodu domova.
Poté jsme se šli podívat do ostatních poschodí domova, prošli jsme byty dětí a poté nás čekala přednáška od pana vychovatele Ondřeje Boháče, který v domově působí již 11 let.
V tomto domově jsou děti od 3 do 18 let, pokud studují, mohou zde být do 26 let. Dozvěděli jsme se také, že kluci a holky chodí na různé školy v okolí, někteří dojíždí například až do Pardubic nebo do Hradce Králové, někteří studovali i na naší škole. Dozvěděli jsme se o jejich možnostech, právech, povinnostech a denním režimu.
Předali jsme sbírku ošacení a hraček, kterou jsme zorganizovali v domově mládeže.
Jsme velice rádi za tuto příležitost, panovala zde dobrá nálada, a tak jsme si společně užili hezké odpoledne.
Za domov mládeže studenti