Domov mládeže se vypravil za pamětihodnostmi Litomyšle

Ve středu 13. září jsme vlakem vyrazili na výlet do Litomyšle. Jako první jsme měli rozchod na nádherném litomyšlském náměstí, které je plné zajímavých míst, jako jsou například socha Bedřicha Smetany, stará míra český loket, nebo dům ve kterém žila Božena Němcová, domy, kde žila spisovatelka Eliška Krásnohorská, spisovatel Alois Jirásek nebo významná kuchařka Magdalena Dobromila Rettigová.

Poté nám paní vychovatelky E. Teplá a T. Bezdíčková ukázali sochu Aloise Jiráska, zámek Litomyšl, zámecké zahrady, sochy Olbrama Zoubka, piaristickou kolej, kde byl dříve domov mládeže pedagogické školy a povyprávěly o významných osobnostech žijících v Litomyšli .

Nakonec jsme došli na autobus a jeli zpět do Chocně. Tím byl náš hezký výlet u konce.

Za žákyně 1. ročníku Nela Gernešová