Distanční výuka odborného výcviku

Odborný výcvik a distanční výuka? Tato forma výuky nepřeje příliš praktickému vyučování. Ovšem my jsme cestu našli!
Zúčastňují se jí žáci všech tří ročníků učebních oborů. Rozvrh zůstal zachovaný, stejně jako při výuce odborného výcviku ve škole.

Zadání pro žáky je na začátku týdne umístěno učitelkami odborného výcviku na webové rozhraní Komens. K tomu jsou přiloženy pracovní listy nebo odkazy na učebnici, či studijní materiály. Všichni zpracovávají zadané úkoly a ty potom prostřednictvím Komens předkládají vyučujícím ke kontrole.

Vyučující také pravidelně posílají žákům pozvánky k připojení na praktickou výuku přes Microsoft Teams. Po tuto dobu jsou žáci připojeni a dle pokynů a vizuálního návodu provádí přípravu jídel souběžně s učitelem. Suroviny potřebné k vaření si musí každý žák koupit předem sám. Nákupní seznam je vždy uveřejněn na začátku týdne s ostatními materiály. Pokud účast není možná z nějakých vážných důvodů, žák se musí omluvit. Vyučující potom popřípadě doplní učivo individuální schůzkou prostřednictvím Teamsu.

Hodnotí se také aktivita žáků. Aktivní je žák, který reaguje, ale i ten, který se ptá a projevuje tím zájem o probírané téma.
Přesto se už všichni těšíme na společné setkání a prezenční výuku ve škole.

Ing. Marie Michálková