Další workshop pro maturanty – Úřad práce a EURES

Ve středu 15. února 2017 byl pro maturanty připraven další seminář z cyklu „Škola končí. Život začíná!“ Již počtvrté se zájemci sešli, aby získali informace o svém uplatnění po ukončení střední školy.

Zatím proběhly tyto semináře:
Jak a kam na vysokou školu? – o možnostech studia na vysokých školách, podmínkách podání přihlášek a přijímacím řízení.

Certifikované odborná stáž – již teď! – zástupci Fondu dalšího vzdělávání MPSV ČR podali informace o možnosti získání praxe již v době studia střední školy.

Prezentujeme se písemnostmi – životopis a motivační dopis v mateřském, ale i cizím jazyce je dnes nedílnou součástí přijímání nových zaměstnanců. Jak si s nimi poradit, to bylo téma tohoto semináře.

Úřad práce a EURES – trh práce v současné době požaduje aktivní přístup uchazečů. Na co se zaměřit, jaké jsou požadavky zaměstnavatelů a co vlastně absolventa čeká po ukončení středoškolských studií? Poradkyně EURES představila studentům možnost pracovat v zahraničí u prověřených zaměstnavatelů v rámci Evropské unie.

Před námi jsou poslední dva semináře tohoto cyklu. Předposlední o prezentačních dovednostech s externím lektorem a závěrečný s personalistou, který vybírá zaměstnance a vede s nimi pohovor.

Cílem seminářů je poskytnout maturantům cenné informace o světě, který je čeká. Poučit studenty, že škola jim nabízí kvalitní zázemí – vzdělání, dovednosti, praxi, certifikáty a zkoušky, které mohou použít při nástupu do další životní etapy.

Zastavíme-li se u certifikátů, pak zaměstnavatelé dnes požadují počítačově gramotného uchazeče. Jedinečným se tak stává certifikát ECDL. Jeho mezinárodní platnost opravňuje majitele, považovat se za počítačově vzdělaného. V současnosti i ÚP ČR považuje tento certifikát za nezbytný a potřebný a zařazuje jej do nabídky rekvalifikačních kurzů. Proč však s počítačovým vzděláním začínat až po skončení školní docházky, když je možné tento certifikát získat již za studií.

Mgr. Linda Kotyzová
kariérový poradce