CR1 v Karlovarském kraji

V pondělí 18. září  vyjela naše třída CR1, spolu s paní učitelkou třídní Ing. Bártovou a s paní učitelkou Mgr. Lesákovou, na turistický kurz do Karlovarského kraje.

Cestou jsme si nejdříve udělali si zastávku  v Koněpruských jeskyních, pak v Plzni. Prošli jsme si  s průvodcem její historické památky. Večer jsme si zahráli společenské hry, které byli večerní náplní i pro ostatní dny.

V úterý  jsme navštívili Mariánské Lázně, lanovkou jsme vyjeli do parku Boheminium, kde jsme se procházeli mezi miniaturami českých kulturních a technických památek. Nakonec nás čekala návštěva hradu Loket.

Další den jsme zahájili exkurzí v porcelánce Thun. Pak jsme se společně vydali do Karlových Varů, kde jsme s průvodcem navštívili kolonády, poslechli si výklad o historii i současnosti lázní. Dále jsme jeli do dolu Jeroným, kde jsme měli zajímavou, až trošku adrenalinovou, prohlídku.

Ve čtvrtek proběhla návštěva Františkových Lázní a města Chebu. Na seznam jsme přidali návštěvu SOOS s přírodními krásami a muzeum.

Poslední den jsme po cestě domů navštívili Bohemia Sekt ve Starém Plzenci, kde jsme si mohli zakoupit místní speciality.

Ubytování bylo hezké, strava nám moc chutnala. Vše jsme si společně užili a těšíme se na další podobné akce.

 

Za třídu CR1
Pavlína Staňková, Tereza Novotná, Pavlína Burešová, Andrea Šaldová

 

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě