Choceňský Český den proti rakovině

Český den proti rakovině, 25. ročník, proběhl 11. května 2022. Naši žáci se opět sbírky aktivně zúčastnili. Šest odhodlaných mladých lidí ve žlutých tričkách, žáků druhého ročníku Veřejnosprávní činnosti a třetího ročníku Cestovního ruchu, se vydalo do ulic města Chocně. Počasí k nim bylo vstřícné. Sluníčko svítilo.

Touto cestou děkujeme občanům města, žákům a zaměstnancům školy za zakoupení žlutého kvítku měsíčku lékařského.
V letošním roce sbírka vynesla 18.584 Kč.

Částka v porovnání s loňským rokem je opět vyšší. Žáci naší školy Zuzana Haraštová, Veronika Hynková, Petra Karastojanová, Noemi Vašinová, Tereza Marková, Nicol Margetinová, Karolína Vítková a Filip Illek si svými úsměvy a vstřícností získali důvěru občanů.

Finanční prostředky Liga proti rakovině Praha z. s. používá nejen pro prevenci onkologických onemocnění, ale i ke zlepšení života onkologických pacientů (www.lpr.cz).

Naše škola sbírku pořádá již po dvacáté čtvrté.

Mgr. Hana Martinková
OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň